Technologia cięcia wodą

Wiązka wody z domieszką ściernika plus nadzwyczajnie wysokie ciśnienie umożliwia przecinanie i obróbkę szerokiego asortymentu materiałów. Jest o tym przekonana taka firma, dlatego zajmuje się cięciem materiałów, jak ich wstępną obróbką, wstępną prefabrykacją. W czasie takiego procesu wykorzystuje najlepszy możliwy sprzęt, urządzenia i technologię. Wprowadza na przykład technologię cięcie strumieniem wody. Umożliwia ono przecinanie i obróbkę bardzo cienkich folii, jak i twardych materiałów.

Zaletą tej obróbki materiałów jest bardzo niska temperatura cięcia i wysoka dokładność krawędzi cięcia. Istotna znaczenie odgrywa prędkość strumienia wody, która przekracza prędkość dźwięku. Jest to technologia lepsza od swoich poprzedników, czyli cięcia laserem i plazmą. Tylko poprzez cięcie strumieniem wody na krawędzi cięcia nie pojawiają się zadziory, które trzeba byłoby dodatkowo obrabiać. Sam materiał nie zmienia się w wyniku wysokiej temperatury. Nie pojawiają się także naciski mechaniczne oraz oddziaływania chemiczne. Zaleta tej technologii cięcia wodą to także krótki proces przygotowania produkcji.

W połączeniu z oprogramowaniem CNC umożliwia korzystanie z tej metody podczas produkcji jednostkowej, jak i w wypadku produkcji marko. Dodatkowo dzięki tej technologii możliwe jest cięcie wszelkiego rodzaju metali, drewna, szkła, tekstyliów, ceramiki, gumy, kompozytów, kamieni naturalnych, tworzyw sztucznych i wielu innych materiałów. W wypadku innych technologii nie ma możliwości cięcia takich materiałów, natomiast cięcie strumieniem wodnym jest w stanie poradzić sobie z takim zadaniem.

Cenne są firmy działające wiele lat, które zdobywają zaufanie klientów w kraju, jak i poza jego granicami. Stara się jeszcze współpracować z różnymi przemysłami, przygotowując dla nich gotowe elementach pewnych materiałów. To one są następnie wykorzystywane do dalszej produkcji w danym przemyśle. Regularnie dba o poszerzanie swojej działalności. Ukazuje klientom nowe możliwości wykorzystania technologii cięcia strumieniem wodnym, co może być skuteczne w wielu innych procesach produkcyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *