Sklep z bielizną – pomysł na biznes

Czy sklep z bielizną to dobry pomysł na biznes? Wielu wydaje się, że doskonały. Podobnie jak w każdej innej dziedzinie, teoretycznie wystarczy tania bielizna, dobra strona internetowa i można sprzedawać. W praktyce sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana. Okazuje się, że bielizna to jeden z najpowszechniej sprzedawanych w sieci towarów. Sklepy internetowe ze stanikami, majtkami, podwiązkami funkcjonują w sieci od zarania jej dziejów. Konkurencja na rynku jest zatem duża. Bielizna w sieci sprzedaje się w sklepach firmowych (proponują asortyment jednej firmy, najczęściej jest to własny sklep producenta), ale także w sklepach, gdzie sprzedawana jest bielizna różnych producentów. Te pierwsze oferują z reguły najniższe ceny. W sumie nic w tym dziwnego, skoro sprzedaje producent, bezpośrednio, przy okazji nie musi ponosić żadnych kosztów związanych z zatrudnieniem czy wynajmem powierzchni.

Sklepy internetowe mają bogatą ofertę

Z kolei w sklepach, gdzie sprzedawana jest bielizna wielu producentów ceny mogą być nieco wyższe, za to wybór na pewno jest większy. Mamy możliwość przejrzenia ofert wielu firm, często są ich dziesiątki, w jednym miejscu, oraz podjęcia ostatecznej decyzji. Jedyną wadą, jaką posiada bielizna sprzedawana w sieci, jest brak możliwości przymierzenia przed zakupem. To właśnie ten czynnik odstrasza najwięcej osób. O ile w przypadku majtek nie jest to decydujące, o tyle jeśli chodzi o staniki liczy się każdy centymetr, i każdy centymetr to kwestia wygody lub niewygody. Stąd tak wiele osób do zakupów w sieci podchodzi z rezerwą. Czy jednak sklep, gdzie sprzedawana jest bielizna, to dobry pomysł w sensie biznesowym? Należało by podjać poniższe kroki:

  • promocja sklepu
  • działania marketingowe
  • działania reklamowe w internecie

Wydaje się, że jest ich już tyle na rynku, że kolejny może się nie przebić. Zwłaszcza, że pozycjonowanie może okazać się nieskuteczne. Już istniejące sklepy mają najczęściej stałych klientów. Oznacza to, że niewiele osób szuka takich sklepów przez wyszukiwarki, wpisując hasło bielizna. Skorzystali raz i są zadowoleni, chcą kupić ponownie w tym samym miejscu, nawet jeśli gdzie indziej będą lepsze ceny.

One thought on “Sklep z bielizną – pomysł na biznes

  • 3 września 2010 o 13:50
    Permalink

    Niestety, autorka ma rację, że wydawanie ogromnych kwot na start sklepu z bielizną jest niepoważne. Ja uważam, że lepiej zainwestować w statyczny biznes – mimo ze koszty prowadzenia sklepu z bielizną w galerii handlowej są ogromne to jednak przyszłe zyski również są większe i bardziej stabilne

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *