Dla kobiet w ciąży

dla kobiet w ciążyDla pań w ciąży niezwykle ważne jest odpowiednie ubranie. Oczywiście przez wieki nie znano specjalnych sklepów dla młodych mam, a kobiety nosiły to samo, co w czasie kiedy nie były w ciąży, lub miały jedną sukienkę przypominającą namiot, którą nosiły w każdej ciąży. Pamiętajmy, że kiedyś ciąża była jednym zajęciem zamężnych kobiet, musiały praktycznie cały czas rodzić dzieci. Wynikało to z faktu, iż nawet w zamożnych rodzinach duża część dzieci nie przeżywała porodu czy dzieciństwa, a przede wszystkim śmiertelność noworodków była bardzo wysoka. Kobiety nie miały wtedy dzisiejszych udogodnień, rajstopy ciążowe, specjalna bielizna, dopasowane ubrania – wszystko to było całkowicie poza ich zasięgiem. Ciąża była okresem, kiedy kobiety wykluczano z życia społecznego, przestawały bywać na przyjęciach i spotykać się ze znajomymi. Wynikało to także z tego, iż bardzo bano się o ciążę. Każda podróż mogła się przecież skończyć poronieniem. A to z kolei mogło się źle skończyć dla samej kobiety. Śmiertelność kobiet podczas porodu była wysoka. Dziś kobieta w ciąży może nawet do rozwiązania pracować. Jeśli nie chce, może wciąż spotykać się ze znajomymi i prowadzić aktywny tryb życia. Umożliwiają to różne dodatki, zwłaszcza profesjonalne ubrania dla kobiet w ciąży, takie jak na przykład

 • rajstopy ciążowe,
 • sukienki,
 • płaszcze,
 • staniki,
 • majtki.

rajstopy ciążowe
Wszystkiego tego typu rzeczy można kupić w specjalnych sklepach ciążowych oraz w Internecie. Zwłaszcza rajstopy ciążowe bardzo ułatwiają życie przyszłym mamom w zimie, gdy jest zimno a młoda mama chce pójść na spacer.

One thought on “Dla kobiet w ciąży

 • 26 lutego 2013 o 11:36
  Permalink

  Szukałam ostatnio sukienek dla mam w ciąży, ale ponieważ mieszkam w małym mieście, ciężko o tego typu ubrania. Musiałam jechać aż do Poznania, aby znaleźć coś dla siebie, choć sklepów tam również jest niewiele. Ech, chyba pozostanie mi właśnie internet.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *