Najważniejsze zalety taśm led

Zalety wizualne

Pierwszą i największą zaletą jest fakt, że taśmę LED możemy otrzymać w praktycznie każdym kolorze, sami decydujemy jaki odcień będzie miało światło w naszym domu, a to jest zdecydowanie duży plus. Ponadto istnieją taśmy LED, które zmieniają kolory na zawołanie, zaraz po przyciśnięciu pilota.

Trzeba także wspomnieć o tym, że tego typu oświetlenie LED współpracuje ze ściemniaczami. Dodatkową zaletą jest fakt, że taśmy LED nie wygasają od razu, jak tradycyjne żarówki, ich światło po prostu powoli ulega słabnięciu wraz z ich zużyciem.

Cały wachlarz innych zalet

Trzeba na początku wspomnieć o tym, że taśmy LED mają o wiele lepszy wpływ na ekologię niż tradycyjne formy oświetlania pomieszczeń, powinny, wiec przypaść do gustu ludziom dbającym o naszą planetę.

blysk-tasm-ledowychTaśmy LED są także dosyć odporne na uderzenia, oznacza to, że będzie odporna na różnego rodzaju wstrząsy, oraz lekkie obicia i w odróżnieniu od tradycyjnej żarówki nie ulegnie zniszczeniu ani pęknięciu.

Taśmy LED mają także o wiele dłuższą żywotność niż inne, tradycyjne metody oświetlania mieszkania, większość modułów LED może pochwalić się żywotnością trwającą aż  50000 godzin, jest to około 25 razy dłużej niż wynosi długość życia zwyczajnej żarówki.
Czas włączania i wyłączania się taśmy LED to kolejny plus tego rozwiązania, diody w systemach oświetleniowych LED gasną i zapalają się zaraz po przełączeniu włącznika, czas oczekiwania jest po prostu zerowy.

Kolejną zaletą jest ich elastyczność, jeśli mamy dość ciężkie dojście do obszaru, który chcemy oświetlić to taśma LED idealnie sprosta temu wyzwaniu, wiele osób jest zadowolona również  faktu, że taśmę LED można regulować, poprzez obcięcie jej nożyczkami, nie traci wtedy ona swoich właściwości, za to idealnie dostosowuje swoją długość do naszych wymagań.

Ledy posiadają różne zastosowania, możne je testować choćby instalując mini obwód światła ledowe:

https://vine.co/v/eMp5g9lhjVd

Doskonale sprawdza się także w różnorakich warunkach, niezależnie od tego czy w naszym domu jest ciepło, czy zimno, taśma doskonale sprawuje swoją funkcję.
Mają na uwadze jak wiele zalet mają taśmy wykorzystujące ledy, warto w nie zainwestować pieniądze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *