Jak wybrać idealne łóżko?

Aby kupić idealne łóżko, które zapewni nam komfort oraz wygodę podczas snu, powinniśmy zdecydować się na łóżko kontynentalne, posiadające wiele zalet.

Będzie ono zapewniało nam komfort nie tylko podczas snu, ale również podczas innego jego użytkowania. Łóżko kontynentalne spełnia również funkcję dekoracyjną naszego pomieszczenia, bowiem jest to najczęściej tapicerowane łóżko na nóżkach, które pięknie wygląda, ale również pozwala utrzymać czystość pod łóżkiem. Łóżka kontynentalne bardzo często kojarzone są jako łóżka hotelowe, ponieważ są one często spotykane, oraz użytkowane w hotelach.

Opis łóżka kontynentalnego

kontynentalne łóżko

Każde łóżko kontynentalne powinno składać się z dwóch, fundamentalnych elementów. Pierwszym nich jest przede wszystkim dolna skrzynia, która najczęściej zrobiona jest z drewna. Umieszczona jest ona na specjalnych nóżkach, które utrzymują całą konstrukcję łóżka kontynentalnego. Każde łóżko kontynentalne wypełnione jest najczęściej sprężynami, które noszą nazwę sprężyn bonellowych.

Są one obłożone materiałem izolującym. Może być to pianka poliuretanowa, która wykorzystywana jest też między innymi do produkcji materaców do spania. Zadaniem skrzyni, w której znajdują się sprężyny jest przede wszystkim dźwiganie materaca. Najczęściej określa się, iż wysokość tej skrzyni wynosi od około trzydziestu, do trzydziestu pięciu centymetrów. Na owej skrzyni umieszcza się materac. Najpopularniejszym typem materaca wykorzystywanym w łóżkach kontynentalnych są materace kieszonkowe, posiadające sprężyny.

Dodatkowe elementy łóżek kontynentalnych

Łóżka kontynentalne najczęściej wzbogacone są o dodatkowe elementy, dzięki którym łóżka stają się jeszcze bardziej funkcjonalne, oraz wygodne. Często w łóżkach kontynentalnych spotkać możemy między innymi wezgłowie. Jest to tapicerowany szczyt górny, o który można się oprzeć. Oprócz tego, łóżka kontynentalne często posiadają dodatkowo tapicerowany szczyt dolny. Bardzo przydatny może okazać się także toper. Jest to cienki materac wierzchni, który może okazać się niezastąpiony podczas utrzymania higieny naszego łóżka.

Interesujące łóżka kontynentalne można zobaczyć na stronie http://sembella.pl/produkty/lozka-kontynentalne/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *