Sokowirówka drogą do zdrowego jedzenia.

Co robisz z owocami gdy je kupisz? Jesz je normalnie? Dodajesz je do lodów? Ja zazwyczaj swoje owoce wrzucam do sokowirówki. Ma to wiele plusów. Wolę swoje owoce spożywać w formie pysznego soku niż suchych owoców. W sokowirówce mamy tez możliwość łączenia rożnych owoców a nawet połączenia owoców z mlekiem. Moje ulubione połączenia smakowe to: cytryna, pomarańcz i mleko albo truskawka jagoda i mleko.

Sokowirówki można wykorzystać na wiele rożnych sposobów. Gdy do owoców i mleka dodamy lód prosto zamrażarki możemy otrzymać pyszne lody. Ja nie wyobrażam sobie kuchni bez sokowirówki. W dzisiejszym świecie bardzo ciężko o produkt wysokiej jakości a przede wszystkim napoje. Soki już dawno nie przypominają prawdziwych soków. A smaki lodów to jakaś chemiczna papka której nie da się zjeść. Świat niby poszedł do przodu ale jeżeli chodzi o żywność to z roku na rok cofa się do tyłu i to bardzo.

Nie chodzi mi tu o soki z sokowirówki, ale o całą gamę produktów których nie da się zjeść. Jesteśmy karmieni konserwantami. A więc narzędzie do własnej produkcji soków w domu może okazać się strzałem w dziesiątkę w drodze do zdrowego odżywiania się. Zobacz jaka to oszczędność. Taki zdrowy sok który można kupić w galeriach handlowych kosztuje około 10 zł, a kilogram owoców 2 zł a wiec jest to spora oszczędność. Poza tym by się napić zdrowego soku wcale nie musimy wybierać na tzw. miasto. Mając sokowirówkę w domu możemy zaserwować koktajle dla całej rodziny w cenie jednego soku z galerii handlowej. Same oszczędności na takiej sokowirówce. No są i minusy, wiadomo że takie owoce trzeba obrać, a po użyciu trzeba umyć naczynia i sokowirówkę, ale przy takich oszczędnościach i pożytku dla zdrowia nie jest to duży koszt za takie udogodnienie w domu. Jaka jest cena takiej sokowirówki? Zazwyczaj jest to kilkaset złotych.

Czy to dużo? Raczej nie, zakup taki może się zwrócić już przy pierwszym miesiącu użytkowania. Wszystko moim zdaniem jest za tym by kupić taka maszynę do domu a przede wszystkim to że zwiększy się nasze spożycie witamin. Więc żyj zdrowo i rób wszystko bo żyć jak najzdrowiej. Twoje życie jest najważniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *