Profesjonalne buty

Każdy tancerz, który kocha swój zawód wie, że podstawą udanego tańca jest dobry sprzęt. W tym przypadku mowa o butach, ubraniu a także o miejscu, w którym ćwiczymy. Tak jak czyjaś obecność może rozpraszać, lub peszyć, tak samo źle dobrane obuwie będzie nas uwierało w stopę. W zależności od rodzaju tańca, każdy sklep taneczny proponuje kilka różnych rodzajów butów. Nie ma znaczenia, czy tańczymy towarzysko, stepujemy czy tańczymy w balecie, sklepy wychodzą nam naprzeciw ze swoimi coraz to nowszymi ofertami i promocjami. Wystarczy znaleźć dobry sklep, który w swojej ofercie posiada bardzo dużo rodzajów nawet z pozoru tego samego obuwia, aby dobrać sobie odpowiednie trzewiki.

Baletki

Baletki są to buty dla osób tańczących balet. Zostały one zaprojektowane z myślą o wygodzie osoby tańczącej. Nie mają one środkowej części tkaniny, dzięki czemu podbicie staje się bardziej widoczne. Przednia część z tylną połączona jest elastyczną gumką. Zapewnia to o wiele większą precyzję pracy stopy. Oczywiście, żeby tańczyć balet nie wystarczy założyć baletek, trzeba też posiadać przeogromny talent, a jeśli go brak – nawet najlepsze artykuły taneczne nie pomogą. Baletki wykonane są z płótna, występują w kilku kolorach, ale najbardziej popularne są w kolorze cielistym. Dostępne są praktycznie wszystkie rozmiary, w zależności od tego, czy są przeznaczone dla dzieci, czy dla dorosłych.

Pointy

Pointy są to natomiast twarde baletki. Używa się ich nie tylko tańcząc balet, ale też taniec klasyczny czy współczesny. W zależności od zaawansowania tancerki są różne czubki. Różnią się szerokością. Czym szerszy czubek tym łatwiej się na nich stoi. Artystka, wchodząca na pointy, czyli stojąca na samych czubkach palców ma sprawiać wrażenie lekkości i unoszenia się w powietrzu. Wytwarza się je sklejając warstwy różnej grubości kartonu i materiału. Czubki point najczęściej tworzy się z gipsu. Wierzch baletek najczęściej pokryty jest satyną. Podeszwy zazwyczaj są skórzane, z przodu znajduje się ścigacz oraz para troczek.

Jeśli szukasz profesjonalne artykuły taneczne, odwiedź sklep internetowy na stronie: http://www.dancewear.com.pl/akcesoria-do-tanca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *