Sweter dla mężczyzny plus size

Dziś wiele osób nosi duże rozmiary. Takie osoby określa się mianem plus size i tworzy się dla nich nawet specjalne kolekcje, które co jakiś czas pojawiają się w sklepach. Wiele sklepów jest również dedykowanych tylko i wyłącznie takim osobom, prezentują one asortyment idealny dla ich potrzeb. Osoby noszące duże rozmiary, zazwyczaj mają jednak kłopot ze znalezieniem ubrań nie tylko pasujących na nie rozmiarowo, ale przede wszystkim gustownych. Niestety utarło się, iż osoby noszące większy rozmiar, noszą ubrania bardzo luźne. Tymczasem nie służy to w żadnym wypadku ich wizerunkowi.

Mężczyzna o dużym rozmiarze, jak powinien się ubierać?

Kobiety plus size zazwyczaj sobie jakość z tym problemem radzą. Przez wiele lat walczyły o to, by również o nich pamiętali projektanci. Coraz więcej modeli ubrań jest tworzonych do bardzo wysokich rozmiarów. Nie są to w żadnym wypadku ubrania workowate i luźne. Są dopasowane, ładnie podkreślają kształty. Jeśli jednak chodzi o modę męską, tutaj jest zdecydowanie spory problem. Dla mężczyzn również powstają takie kolekcje, jednak zazwyczaj nie są one aż tak bardzo dopracowane. Nadal wiele ubrań dla nich jest zbyt luźnych i mają niestety niezbyt ciekawy krój, który zaburza ostatecznie całą sylwetkę.

Największy problem w takim wypadku można mieć z tym, jaki wybrać sweter. Jest to ubranie, które z założenia powinno być nieco luźniejsze i nie krępować ruchów. Jednak mężczyzna o dużym rozmiarze, nie powinien szukać czegoś, co będzie dodatkowo jeszcze kilka rozmiarów na plusie. Powinien przede wszystkim skupiać się na szukaniu czegoś, co będzie do niego pasowało. Warto dopasować między innymi kolor swetra, do koloru włosów czy też oczu. Jeśli będzie jakiś punkt wspólny, wówczas wizerunek od razu będzie bardziej przejrzysty. Nie powinno się w żadnym wypadku szukać wzorów, które są typowe dla starszych panów. Dobrze jest wybierać modne wzory, swetry kolorowe, ale również i te typowe basic. Dobrze jest nie kryć się za swetrem, ale podkreślać dzięki niemu swoje własne atuty.

Oczywiście sweter powinien być również wykonany z odpowiedniego materiału. Jeśli ma on dość duży rozmiar, nie powinien się rozciągać, ponieważ mógłby zaburzyć cały wizerunek sylwetki. Dlatego też materiał powinien być odpowiedni, przykładowo dobrej jakości wełna.

Na czym zatem warto się skupić? Na modnym i ciekawym wzorze oraz na tym, by nie ukrywać się za swetrem, kupując dodatkowo kilka rozmiarów za duży. Powinien on także współgrać z całym naszym wizerunkiem, dobrze pasować do pozostałych części garderoby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *