Jak chronić i pielęgnować cerę naczynkową?

Cera naczynkowa jest cerą bardzo problematyczną i wymagającą od nas szczególnej troski. W jej wypadku nie sprawdzi się wiele standardowych kosmetyków, polecanych do skóry suchej czy też mieszanej. Bycie posiadaczem takiej cery oznacza, że w żadnym wypadku nie można szukać półśrodków. Jeśli skóra zostanie zaniedbana, wówczas pojawić się może na niej jeszcze więcej zmian oraz tzw. pajączków. Dlatego też najlepiej jest zdecydować się na pielęgnację ukierunkowaną konkretnie na cerę naczynkową oraz odpowiadającą na jej bieżące potrzeby. Skóra tego typu jest skłonna do podrażnień, utrzymujących się nawet kilka godzin. Mogą one powstawać na skutek stresu czy też złych warunków atmosferycznych, przykładowo mrozu. Jednak bez względu na przyczynę podrażnień, pielęgnacja zawsze powinna być podobna.

Jak chronić cerę naczynkową?

W wypadku cery naczynkowej delikatne naczynia krwionośne nie wytrzymują rozszerzania się oraz wysokiego ciśnienia krwi. Pękają, pozostawiając na twarzy oraz innych częściach ciała bardzo nieestetyczne „siateczki”. Cera ta nie objawia się jednak tylko i wyłącznie zaczerwienieniem czy też widocznymi naczynkami. Może pojawiać się na niej także opuchlizna, skóra zaczyna swędzieć, piec itp. Dlatego też warto wystrzegać się pewnych działań, mogących doprowadzić do tego typu sytuacji.

Przede wszystkim warto unikać solarium oraz słońca. Cera ta nie lubi również dużych wahań temperatur, a zatem sauny, a nawet picia gorącej herbaty. Lepiej jest również ograniczyć spożywanie alkoholu, nie stosować gruboziarnistych peelingów oraz unikać stresujących nas sytuacji. To są bowiem czynniki, które potęgują efekt cery naczynkowej. W celu uzyskania natychmiastowej ochrony oraz zniwelowania problemu warto dodatkowo zastosować dermokosmetyki do cery naczynkowej od Polleny Ewa, które zawierają wyselekcjonowane składniki aktywne.

Jakie kosmetyki stosować mając cerę naczynkową?

Warto przemyśleć również kwestie dotyczące codziennej pielęgnacji kosmetykami, jeśli wcześniej zaniedbywaliśmy tę sferę. W stosowanych przez nas kosmetykach warto aby znajdował się wyciąg z arniki górskiej. Ma ona wpływ na wspomaganie krążenia krwi, ale pomaga również skutecznie redukować powstałe zaczerwienienia. Na naszą uwagę zasługuje również ekstrakt z miłorzębu japońskiego. Powoduje on, że ściany naczyń krwionośnych stają się bardziej elastyczne, a tym samym nie są już tak podatne na pękanie.

W wielu kosmetykach do cery naczynkowej, możemy znaleźć również wyciąg z kasztanowca. Ma on działanie przeciwzapalne i polecane jest jego stosowanie właśnie w walce z tym problemem. Oczywiście wiele witamin również pozytywnie wpływa na cerę naczynkową. Jedną z nich jest witamina PP, która skutecznie chroni naczynka przed pękaniem. Ważna jest również witamina C, która nie tylko uszczelnia naczynia krwionośne, ale również ma rolę antyoksydacyjną. Natomiast witamina K odpowiada za prawidłowe krzepnięcie krwi. W kosmetykach tego typu często znajdziemy również krzem, mający również dobry wpływ na hamowanie pękania naczyń krwionośnych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *