Adaptacja do okularów progresywnych

Czy warto zainwestować w lepsze widzenie, a jednocześnie poprawić swój wizerunek? Odpowiedź wydaje się jasna. Okulary progresywne to w tym przypadku najlepsze rozwiązanie możliwe do indywidualnego dopasowania na podstawie metod cyfrowej produkcji optycznej.

Cechy charakterystyczne okularów progresywnych

przeokrutne okulary

Okulary progresywne rozwiązują problem widzenia z bliska i widzenia z daleka. To zatem modele o uniwersalnych korzyściach dla człowieka. Najwięcej pytań dotyczy adaptacji do okularów progresywnych. Czy ten okres trwa długo? Jeżeli okulary są produkowane konkretnie do twoich potrzeb adaptacja trwa od dnia do trzech (mniej więcej). Wraz z wiekiem okres adaptacji do okularów pogarsza się. Po 65 roku życia nie zaleca się nakładania okularów progresywnych, ponieważ mogą zrobić więcej złego niż dobrego. Maksymalna adaptacja do okularów trwa miesiąc. To już jednak skrajny przypadek. Na wszelki wypadek warto jednak zaopatrzyć się w okulary progresywne, np. przed urlopem, świętami, ewentualnie przed weekendem. To czas wystarczający, aby nauczyć się posługiwania soczewkami. Jeżeli nigdy wcześniej nie chodziłeś w okularach okres adaptacji bywa trudniejszy i wymaga cierpliwości. Opłaca się jednak jego przejście, ponieważ okulary progresywne gwarantują mniej bólu głowy, udoskonalają pracę przed komputerem, zaczynasz widzieć wszystko z bliska i daleka, a do tego nie tracisz równowagi.

Zwiększanie wydajności codziennego wykorzystania okularów progresywnych

Zaczynasz chodzić w okularach progresywnych i chcesz podnieść ich efektywność? Poruszaj bardziej głową, a nie samymi oczami. Masz na rynku optycznym do wyboru wiele specjalistycznych soczewek, np. bardziej przystosowanych do pracy przed komputerem czy do spędzania czasu w pomieszczeniach. W zależności od specyfiki twojego problemu zastanów się nad dopasowaniem optymalnych soczewek. To najdroższa część okularów, dlatego lepiej przeprowadzić wydajne konsultacje. Czy teraz zainteresujesz się wskazanym rozwiązaniem bardziej poważnie?

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą okularów progresywnych, w ramach firmy Aurore. http://aurore.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *